maandag, 31 augustus 2015 02:00

Schipper mag ik overvaren?

Beoordeel dit item
(3 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Bevers zingen samen een lied en leren op verschillende manieren zichzelf voortbewegen. Het prikkelt de motoriek op allerlei gebieden. Leuk spelletje voor tussendoor om kinderen even te laten uitrazen.

Beschrijving van de activiteit

De kinderen staan in een lange rij aan één kant van het speelveld. Eén iemand staat in het midden van het veld. De kinderen die in de rij staan willen naar de andere kant “varen”. Ze zingen daarom “Schipper mag ik overvaren ja of nee?” Waarop de schipper antwoord “ja” en de groep zingt “Moet ik dan ook tol betalen ja of nee?” De schipper kan dan antwoorden “nee”, dan rennen de kinderen naar de overkant. De schipper kan ook antwoorden “ja” Waarop de groep kinderen vraagt “Hoe?” De schipper vertelt dan hoe de kinderen naar de overkant mogen varen. Bijvoorbeeld door te hinkelen, achterste voren te lopen, te schreeuwen etc. Als de schipper vertelt heeft hoe de kinderen moeten overvaren gaan ze varen, de schipper probeert ondertussen de kinderen te tikken. Hij moet hierbij ook hinkelen, achterste voren lopen etc. Als hij kinderen getikt heeft dan worden zij ook schipper.

Benodigd materiaal

Geen materiaal benodigd.

Veiligheid

  • Zorg voor aanvang van het spel dat het terrein vrij is van opbtakels.
Lees 21380 keer Laatst aangepast op maandag, 07 september 2020 19:53
Log in om reacties te plaatsen