maandag, 24 november 2025 17:30

Welpen kwartet

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De welpen na laten denken over World Thinking Day 2026

Beschrijving van de activiteit

Vandaag zijn Chil Mowgli en Shanti bij de ruine Emaraate, hier vinden ze een kwartetspel over scouting in Europa. In dit spel leren we hoe scouting er in verschillende landen uitziet. We spelen met 15 Europese landen, en van elk land horen vier kaarten bij elkaar. Die vier kaarten samen noemen we een kwartet.

Elk land heeft steeds dezelfde vier onderwerpen. Op de eerste kaart zie je de vlag van het land, zodat je leert hoe je dat land kunt herkennen. Op de tweede kaart staat het uniform, want in elk land ziet scouting er net een beetje anders uit. De derde kaart gaat over taal: daarop staat hoe je in dat land “hallo” zegt, mét uitleg hoe je het moet uitspreken. En op de vierde kaart ontdek je hoe de welpen in dat land worden genoemd.

Voordat we beginnen worden alle kaarten goed geschud. Iedereen krijgt vier kaarten, die je alleen zelf mag bekijken. De rest van de kaarten komt op een stapel in het midden van de tafel te liggen.

De jongste speler mag beginnen. Als jij aan de beurt bent, kies je één speler en vraag je om een kaart die je nodig hebt. Dat moet wel een kaart zijn van een land waarvan je al minstens één kaart hebt. Dus als jij bijvoorbeeld al een kaart van Spanje hebt, mag je vragen naar een andere Spanje-kaart, zoals hoe je daar “hallo” zegt of hoe de welpen daar heten.

Als de andere speler die kaart heeft, moet hij die aan jou geven. Dan mag jij meteen nog een keer vragen. Heeft de speler de kaart niet, dan pak jij één kaart van de stapel en is je beurt voorbij.

Zodra je alle vier kaarten van één land hebt verzameld, roep je duidelijk “Kwartet!” Je legt de vier kaarten open voor je neer, zodat iedereen kan zien welk land jij compleet hebt. Vaak is het leuk om dan meteen te vertellen wat je hebt geleerd, bijvoorbeeld hoe je in dat land “hallo” zegt of hoe de welpen daar genoemd worden.

Het spel gaat door tot alle kwartetten zijn verzameld. Aan het einde tellen we hoeveel kwartetten iedereen heeft. Degene met de meeste kwartetten heeft gewonnen, maar eigenlijk heeft iedereen iets nieuws geleerd over scouting in Europa.

Zo, dan zijn we klaar om te beginnen. Veel speelplezier en een goede reis door Europa!

Een kwartetspel over 15 Europese landen. De vier thema's per land zijn: 

  • Vlag
  • Het uniform
  • Hoe zeg je hallo in de taal van dat land (met uitspraak)
  • Hoe worden de welpen speltak in dat land genoemd

In de bijlage zijn de kaarten. 

  • Print de kaarten.
  • Plak ze op stevig, dik papier of karton. 
  • Schud de kaarten.
  • Deel ze uit.

Benodigd materiaal

  • De kaarten in de bijlage (zowel .pdf als .doc bestand)

Aanvullende informatie

Lees 6 keer Laatst aangepast op woensdag, 21 januari 2026 12:44
Log in om reacties te plaatsen