maandag, 10 april 2023 15:14

Vogelconcert met Rebbel

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Leren luisteren naar vogels.

Beschrijving van de activiteit

Rebbel lig, met haar ogen dicht, in haar tuin op de grond. als stuiter er aan komt lopen zegt ze dat Stuiter stil met zijn. "Sssstt: luister eens" In de lente zingen de vogels uitbundig. Het zijn voornamelijk de mannetjes die vreselijk hun best doen om indruk te maken op de vrouwtjes, om te laten zien dat ze een sterke en gezonde partner zijn om mee te paren. Het zingen kan ook dienen als manier om rivaliserende mannetjes af te schrikken en hun territorium te beschermen. Elke vogelsoort heeft zijn eigen unieke kenmerkende zanggeluid. Op www.vogelgeluid.nl kun je van veel vogelsoorten de specifieke zang luisteren.

Vogels hoor je vaak eerder dan dat je ze ziet. Als je goed luistert waar het gezang vandaan komt, kun je de vogel vinden. Teken een hele grote cirkel op de grond, dit wordt de vogelwijzer. Laat elk kind een stuk of 10 losliggende twijgjes en takjes verzamelen, waarmee de kinderen pijlen in de cirkel kunnen leggen. Dan gaan de kinderen luisteren. Horen ze een vogel zingen? Waar komt het geluid vandaan? Leg een pijl die in de richting van het vogelgeluid wijst. Is er nog een vogel die hetzelfde zingt? Dan is het een vogel van dezelfde soort. Als je goed luistert dan hoor je de vogels met elkaar praten. Leg een nieuwe pijl die naar de andere vogel wijst. Leg op deze manier pijlen voor alle vogelgeluiden die je hoort. Waar wijzen de meeste pijlen naar? Loop in die richting en probeer een vogel te zien die je hoort zingen.

Benodigd materiaal

takjes en twijgjes

Tips

  • Laat Rebel echt de vogels ook kunnen benoemen.
  • Hoe stiller wij zijn hoe meer vogels we kunnen zien.
  • Verdeel de groep eventueel in tweeën en laat groepje met Rebbel op pat gaan en de andere bet Bas Bos.

Aanvullende informatie

Lees 493 keer Laatst aangepast op maandag, 10 april 2023 19:33
Log in om reacties te plaatsen