maandag, 31 augustus 2015 02:00

Wat leefde ze eenvoudig toen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Stukje geschiedenis over je eigen omgeving of de tijd van de opa en oma
Wim Sonneveld die een liedje zingt over vroeger en laat inzien dat tijden veranderen en soms heel snel

Beschrijving van de activiteit

Laat eerst het liedje horen van Wim Sonneveld
Stuur alle scouts in groepjes met een foto mogelijkheid op hun mobieltje op pad om zoveel mogelijk foto’s te maken van oude dingen in hun omgeving.
Elk groepje heeft 1 of 2 uur de tijd om dingen in hun omgeving op te zoeken die met vroeger te maken heeft. Oude voorwerpen, kleding, personen of gebouwen of wat ze ook maar kunnen bedenken. Ze moeten 10 dingen fotograferen en naar de leiding toe sturen met ws app.( of terug keren met een tijd op de foto). De leiding bepaald de winnaar aan de hand van wie het eerst een bepaalde foto toestuurde en de originaliteit.
Als eind spel mogen ze uiteindelijk een creatieve toneelstukje of liedje opvoeren aan de hand van vroeger en misschien is het ook leuk om een voorstelling te geven in het bejaardentehuis een week later en daarbij gebruikt te maken met een moderne powerpoint met dingen van vroeger die gefotografeerd zijn
Zo zou je dit thema ook over 2 weken kunnen verspreiden

Voorbereidingstijd

Het liedje van Wim Sonneveld 
Leiding en scouts moeten een mobiel hebben met fotomogelijkheid en ws app
Misschien ook handig om een beamer en computer te regelen

Benodigd materiaal

Mobieltjes met foto en ws app mogelijkheid
Computer en beamer

Tips algemeen

Voor de opkomst aan de ouders vragen of ze hun mobiel mee mogen

Lees 1904 keer Laatst aangepast op donderdag, 18 januari 2018 12:49
Log in om reacties te plaatsen