zaterdag, 16 mei 2020 17:16

Proefjes met Professor Plof

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Doe mee met de proefjes die Professor Plof allemaal kan laten zien. Kan jij voorspellen wat er gaat gebeuren en waarom? Laat je verrassen!

Beschrijving van de activiteit

Maizena en water

Als je maizena en water mengt, dan krijg je een wit papje. Een maizenapapje is een bijzonder mengsel, watn het is vloeibaar en stevig tegelijk. Als je op het maizenapapje drukt of het snel beweegt, dan lijkt het op een vate stof.

Zwemmende peper

Je kunt peper over een bord met water stroien. De peper blijft dan bovenop het water liggen. Kun je de peper ook laten zwemmen? Dip je vinger in een beetje afwaszeep en dan in het water. Kijk wat er gebeurt!

Ballon opblazen

1. Blaas de ballon op 2. Laat de ballon weer leeglopen 3. Doe de inhoud van een zakje gist in de fles 4. Doe een paar cm water erbij 5. Doe 4 theelepels suiker in de fles erbij 6. Doe de ballon over de opening van de fles 7. Zet de fles op een warme plek 8. Wacht tot je iets ziet veranderen!

Alle kleuren van de regenboog

Knip twee strookjes koffiefilter van ongeveer 2 x 8 cm. Kies twee kleuren viltstift uit en zet een dikke stip ongeveer 2 cm vanaf de onderkant. Prik de satéprikker boven door het filter heen en hang het in een glas met een klein laagje water. Het onderste randje hangt in het water, MAAR de stip nog droog. Het water trekt vanzelf naar boven en er komt een mooie regenboog.

Dansende rozijnen

Vul een glas met Spa Rood. Voeg een halve eetlepel soda toe en drie eetlepels schoonmaakazijn. Doe daar rozijnen in. De rozijnen dansen in het glas!

Magisch kaarsje

Schenk een bodempje water (met kleurstof) in het bord. • Zet het waxinelichtje in het midden van het bord en steek het aan. • Houdt de opening van de glazen pot ongeveer 5 seconden vlak boven het kaarsje. • Zet dan de pot over het kaarsje heen op het bord, in het water. Wat gebeurt er?

Benodigd materiaal

 • De bijlage die je kan gebruiken om het naar de ouders te sturen om het thuis te doen
 • Spa Rood
 • Rozijnen
 • Schoonmaakazijn
 • Soda
 • Beker
 • Eetlepel
 • Koffiefilter
 • Viltstiften
 • Beker
 • Water
 • Satéprikker
 • Fles
 • Ballon
 • Suiker
 • Gist
 • Maizena
 • Water
 • Schaaltje
 • Peper
 • Afwasmiddel
 • Schaaltje/bord
 • Water
 • Waxinelichtje
 • Lucifer
 • Bord
 • Glazen potje
 • Water
 • Kleurstof

Veiligheid

 • Als je het proefje doet is het niet meer lekker en veilig om te eten.
 • Het vlammetje van het waxinelichtje is natuurlijk heet.

Tips

Lees 2317 keer Laatst aangepast op zondag, 17 mei 2020 11:35
Log in om reacties te plaatsen