maandag, 31 augustus 2015 02:00

Chinese drakendans met stoelen

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Kennismaken met het Chinese nieuwjaar, andere culturen. Stoelendans met een internationaal tintje dus!

Beschrijving van de activiteit

Eind januari/begin februari vieren de Chinezen hun nieuwjaar. Ze steken dan vuurwerk af (net als wij) en dansen de drakendans. Sterre en Steven Stroom zijn weleens met hun boot in China geweest en Sterre laat mooie foto's van de Chinese draken in haar fotoalbum zien. Teken op de grond een lange draak en verdeel het lijf in net zoveel vakjes als er deelnemers zijn. Bevers kunnen eventueel helpen de draak te verfraaien met poten en rugvinnen.

Op de muziek van de grote trommel danst de hele groep in een polonaise als een echte Chinese draak rond. Als de grote trom stopt, laat iedereen los en zoekt gauw een plekje op de draak. Wie geen plekje vind is "af" en mag een vakje inkleuren. Daarna mag deze speler ook meedoen met het muziek maken. Wie blijft het langste de draak?

Benodigd materiaal

  • Stoepkrijt.
  • Muziekinstrumenten zoals trommels en een tamboerijn.

Tips

  • Het leukst is om dit spel in de zelfde periode als het Chinees nieuwjaar te doen (eind januari/begin februari), maar dit is niet noodzakelijk om een erg leuk spel te hebben!
Lees 5804 keer Laatst aangepast op maandag, 07 september 2020 21:12
Log in om reacties te plaatsen