maandag, 09 oktober 2023 14:49

Into the Wilds (Jurassic Park)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Thema

Scouts zijn in de jungle, hier komen ze dino’s tegen. Deze dino’s willen graag terug naar huis.

Vrijdagavond.
Dino geluiden over de radio, kids bij de ene radio. Dino’s bij de andere radio. En vanaf daar gaat het verhaal beginnen. Nacht/avondspel om de dino’s te vinden door middel van clues en dingen die ze verzamelen. Dino’s bevinden zich in het Scoutslokaal. Stuur ze de omgeving in, niet alleen het scoutinggebouw. Eenmaal gevonden, maken de dino’s duidelijk dat ze graag terug naar hun eigen tijdperk willen. Eerst een nachtje slapen om aan de omgeving te wennen.

Zaterdagochtend.
Dino’s zijn smorgens de buurt aan het verkennen om te kijken of ze iets vinden om hun terug te brengen.  Hierin falen ze.

Zaterdagmiddag.
Teleurgestelde dino’s die niets hebben kunnen vinden. Aan het einde van de escaperoom vinden ze een tijdscapsule. In de tijdcapsule zitten twee brieven van de familie van de dino’s. Ze missen de dino’s en hierin staat ook een hint over hoe de dino’s terug kunnen, hint over zwarte gaten. Daarna gaan de Scouts zelf een tijdscapsule maken, die met 5 a 10 jaar opgegraven wordt. Dino’s gaan wat vertellen over hun cultuur aan de scouts, workshop, hoe wordt je een dino, terug naar het wild. Trex-spelletje. Ander spel waarbij ze een sleutel vinden, sleutel tot het zwarte gat, ak de sleutel van het magazijn.

Zaterdagavond.
Tijdens het smokkelspel gaan ze voedsel smokkelen, zodat de dino’s genoeg te eten hebben voor hun reis naar huis. Dino’s moeten diep de jungle in om het portaal terug naar huis te vinden. Dino’s moeten door een deur heen, diep de jungle in, Scouts mogen niet mee. Deze deur is het magazijn, want kids mogen het magazijn niet in. 

Benodigd materiaal

Planning

Vrijdag 18 oktober

20h00 scouts komen aan, leggen spullen in tent etc.
20h45 start spel

Jota-Joti avondspel Into the Wild

Doel: scouts moeten de dino’s vinden, die zich bevinden in het scoutslokaal

Intro: kort filmpje laten zien (op laptop) waarin 2 personen (in dinopak) laten weten dat ze verdwaald zijn, en dat de scouts hen moeten zoeken.

Om de dino’s te vinden moeten de scouts eerst enkele opdrachten uitvoeren, zowel binnen als buiten. Met die opdrachten zijn aanwijzingen te verdienen die uiteindelijk leiden tot het vinden van de dino’s in het scoutslokaal.

Aanwijzingen te verdienen door verschillende posten langs te lopen, en hier opdrachten te voltooien.

Post 1;
Een deel van de groep heeft de taak om een jungle dier uit te beelden. Het andere deel van de groep moet raden. Bij 5 goede antwoorden krijgen ze een aanwijzing in de zoektocht naar de dino’s.

Post 2;
Het koude dino ei
‘Alle kinderen gaan in een cirkel op de grond of op stoelen zitten. Dan zet je een lekker muziekje op en geef je één kind het bevroren ei. Dit ei moet doorgegeven worden in de kring en wel zo snel mogelijk. Want als de muziek stopt en je hebt het ei in je handen, ben je uitgestorven. Oftewel; uitgeschakeld. Degene die het langst overleefd in het spel is de winnaar. Je kunt het trouwens ook spelen met een waterballon, speelgoedei of echt ei als je niet wil wachten totdat je ei bevroren is.’ > met echt ei of waterballon spelen? Na afloop volgt weer een aanwijzing.

Post 3;
Om te overleven in de jungle is vuur onontbeerlijk. De scouts moeten zo snel mogelijk een vuurtje zien te stoken, en dan een gespannen sisaltouwtje doorbranden. Lukt dit, dan verdienen ze een aanwijzing.

Post 4;
‘Behendigheid (belangrijk wanneer je door de jungle loopt): Een mini parcours afleggen als een T-Rex met te grote crocs aan je voeten en een (plastic) ei op twee houten eetstokjes (een T-Rex heeft natuurlijk ook maar korte armpjes)’ > gevolgd door aanwijzing

Post 5;
Onderdak is ook belangrijk, ook tegen de gevaarlijke dino’s. Probeer met sisaltouw en stokken/hout een stevige hut te knopen. Als dit lukt, krijgen de scouts een aanwijzing.

Als alle posten zijn doorlopen, in het welpenlokaal puzzelen. Daar ligt een nader te bepalen boek. Daaruit moet de oplossing ‘scout’ volgen, die verwijst naar het scoutslokaal waar de dino’s zich ophouden. De letters zijn uit het boek te halen door de aanwijzingen op te volgen. Een aanwijzing ziet er als volgt uit: (bladzijde acht, regel vier, derde woord en de hoeveelste letter van dat woord.

voorbeeld: (blz)8,(reg)14,(wrd)12,(ltr)3

 Als deze puzzel is afgerond, naar het scoutslokaal gaan. Daar staan de dino’s, die dan laten weten dat ze eerst even aan de omgeving willen wennen, en gaan slapen.

Zaterdag 19 oktober

Planning

08:00 staf opstaan
08:30 kids wakker maken
09:00 ontbijt
10:00- 10.20: opening + wat vandaag doen + uitleg + inloop
10.20 -11:50: Workshops
11.55-12.00: afsluiting en such
12:30 lunch + vrije tijd
14:00 escape room
15:00 Tijdscapsule maken + vrije tijd (ak zenden + chatten)(opzetten buiten parcours voor dino game)
16:00 dino cultuur
17:00 dino game gevolgd door vrije tijd (zenden + chatten)(kookstaf gaat koken)
18:30 avondeten
19:00 vrije tijd
19:30 smokkelspel
21:30 Dino’s gaan naar huis, daarna gaan de kiddo’s ook naar huis

Postenspel

Er zijn verschillende workshops te doen waar de kids vrij in en uit kunnen lopen. Ze duren ongeveer 15 min. per workshop, zodat alles te doen valt. Maar als een kind een uur lang wil knutselen dan mag dat natuurlijk. Alle kinderen worden in 5 groepen verdeeld(=7 kids per groep). Alleen het zenden en chatten is op vaste tijden en wordt omgeroepen.

Workshop 1: Zenden en chatten
Workshop 2: Knutselhoek: dinomaskers maken en vrij knutselen
Workshop 3: Prehistorische kunst: 
Workshop 4: Fricket: een combinatie van cricket en firsbee.
Workshop 5: Spellenhoek: bordspelletjes

Groepen (idee):
10:30 - 10:45: Stegosaurussen
10:45 - 11:00: Triceratops
11:00 - 11:15 Brontosaurus
11:15 - 11:30 Velociraptors
11:30 - 11:45 Pterodactyls

Zaterdagmiddag

Escape room

Elk groepje van 4 a 5 scouts krijgt  een escape room die ze moeten doen. Als ze de escape room goed hebben uitgevoerd, dan krijgen een nummer. Als alle escape rooms zijn opgelost, dan vormen deze drie nummers samen de code van het slot dat op de kist zit.

Op het moment dat de kist wordt geopend treffen ze daarin een tijdscapsule aan. Deze tijdscapsule bevat twee brieven van de familie van de dino’s. De clue die in deze brieven zitten, is dat het gaat over zwarte gaten. (deuren van het magazijn zijn zwartish)

Materiaal:

 •  Kist
 • Slot
 • Papiertjes met cijfer combinatie
 • Tijdscapsule + brieven
 • Escapespellen

Tijdscapsule

We gaan met zijn allen een tijdscapsule maken, nouja we gaan de tijdscapsule van de dino’s weer ingraven. Elk kind krijgt een a4tje waarop hij iets over zichzelf mag schrijven, aan het einde gaan alle papiertjes de tijdscapsule in en gaan we deze achterop het veld begraven. Daar blijft hij de komende 10 jaar liggen. (als alles goed gaat)

 • Tijdscapsule (biscuitblik dat we dicht tapen)
 • Tape
 • Papier
 • Pennen
 • Schep

Dino cultuur

De dino’s gaan vertellen over hoe zij zelf leven en hoe hun cultuur in elkaar zit. Ze vertellen wat over zichzelf, hoe ze met hun familie wonen en wat hun lievelings voeding is (ak welke dino ze het beste vinden smaken). Ze gaan verschillende soorten dino’s tekenen op een whitebord. Mogelijk kunnen ze er een spelletje van maken door de kids te laten raden welke dino het is. Of door ze om voorbeelden te vragen van dino’s die bekend zijn (het monster van logness). Improvisatie op wat de kids vragen en wat je er als antwoord op geeft.

Dino memory, de kids moeten proberen om zo veel mogelijk sets dino’s te verzamelen. Er zijn meerdere versies. Aan het einde van de memory moeten ze kijken ofdat het ze lukt om te bepalen wat voor een dino het is. (carnivoor, omnivoor, herbivoor)

Dino game

Niet alle dino’s zijn overal even goed in. Sommige hebben slecht zicht, anderen hebben kleine voorpoten of juist vleugels waardoor ze ergens makkelijk overheen komen. Vanaf nu zijn de Scouts dino’s. Elke Scout trekt een kaartje met daarop de dino die zijn en daarbij ook de handicap die de dino heeft. Buiten is een parcours waar de dino doorheen moet. Welke dino gaat dit het beste af? En welk niet? Wat gebeurt er als een groep dino’s samen door het gebied heen moet? Kunnen ze elkaar helpen?

Materiaal:

 • zeilen
 • haringen (om zeil vast te zetten)
 • banken (de buitenbankjes/bierbanken)
 • piopalen
 • Dino papiertjes voor de Scouts. Print uit en schrijf op de andere kant wat hun handicap is.

Avond

Dino smokkelspel of Jachtseizoen

Lees 184 keer Laatst aangepast op donderdag, 09 november 2023 09:27
Gepubliceerd in Kampthema's, 11-15 scouts, weekend
Log in om reacties te plaatsen