Waarom / doel van de activiteit
Creatief spelen met modder en lekker vies worden
Beschrijving van de activiteit
Rozemarijn is heerlijk buiten bezig. Ze vertel dat de bevers vandaag chef-koks zijn in de enige echte Modder Masterchef-wedstrijd. Hun taak is om een of meerdere fantasie-gerechten te maken van modder en natuurlijke materialen.
Eerst neemt Rozemarijn alle bevers mee de buitenkeuken in. Hier gaan ze samen de keuken en ingrediënten verkennen:
Ze laat de bevers eerst alle materialen ontdekken. Geef ze 5–10 minuten om ideeën op te doen en even te spelen met de materialen.
Koken maar! In groepjes van 2–4 bevers krijgen zij ca. 30 minuten om hun gerechten te maken. Ze mogen alles combineren, versieren en presenteren zoals ze willen.
Presentatie: Elk groepje presenteert hun gerecht aan Rozemarijn en andere Hotsjietonia inwoners. Ze geven het een naam en leggen uit wat het is en waarom het zo bijzonder is.
De jury beoordeelt de creaties op:
- Creativiteit
- Presentatie
- Gebruik van ingrediënten
- Smerigheid (?)
I<Iedereen krijgt natuurlijk een prijs, zoals:
- Meest creatieve moddersoep
- Meest smerige taart
- Beste samenwerking
- Leukste naam
Benodigd materiaal
- Een “modderkeuken” (tafeltjes, oude pannen, lepels, vergieten, potten, pannen, etc.)
- Natuurlijke materialen: bloemen, bladeren, takjes, gras, steentjes, zand, water, klei, modder
- (Eventueel) schorten of oude kleding
- Scorekaarten of jurykaartjes
- Een “jury” (leiding of oudere kinderen)
Tips
Laat de bevers kleren dragen die vies mogen worden