woensdag, 03 augustus 2022 21:07

Duurzaam kwartet

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Laat de bevers spelenderwijs bekend raken met dat er duurzaamheidsdoelen zijn door de kwartetten per doel compleet te maken.

Beschrijving van de activiteit

De bewoners van Hotsjietonia zien dat er nog allemaal uitdagingen in de wereld zijn die we de komende jaren op gaan lossen. Het gaat nog niet overal goed met de bomen, de vissen in de oceanen, nog niet iedereen kan naar school en er zijn arme mensen die geen geld hebben voor eten en schoon water. Daarom komen we in actie. Doen de bevers ook mee?

Per onderwerp van de 17 onderwerpen waar de uitdagingen zitten, zijn er steeds 4 kaartjes met een plaatje te vinden. Deze liggen versprijd door het speelveld. Het is aan de bevers om de juiste plaatjes die bij elkaar horen bij elkaar te leggen. De themafiguren lopen ook rond, en geven uitleg bij ieder plaatje en helpen ze bij elkaar te leggen.

Wanneer het gelukt is om alle plaatjes bij elkaar te leggen, wordt er met de hele groep langs alle kaartjes gegaan. Wat staat er op een kaartje? En waarom is dat een belangrijk onderwerp?

Benodigd materiaal

  • Duurzaamheidskwartet (zie bijlage)

Veiligheid

  • Zorg dat de kaartjes niet van elkaar worden afgepakt. Spreek af dat als je een kaartje in je hand hebt, die bever mag bepalen waar die hem neerlegt.
  • Spreek ook af dat je maar 1 kaartje tegelijkertijd mag hebben, zodat de andere bevers de andere kaartjes kunnen pakken. Er zijn genoeg kaartjes, en het is geen wedstrijd.

Aanvullende informatie

Lees 395 keer Laatst aangepast op donderdag, 08 september 2022 00:18
Log in om reacties te plaatsen