maandag, 31 augustus 2015 02:00

10 tellen in de jungle

Beoordeel dit item
(2 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Een combinatie van tikkertje en verstoppertje.

Beschrijving van de activiteit

De tikker sluit zijn ogen en zegt (hard op) 10 tellen in de jungle. Dan tikt iedereen de teller en gaan zich verstoppen. De teller blijft tellen dus 9 tellen in de jungle, 8 tellen in de jungle, ... Als de teller dat gedaan heeft opent hij zijn ogen en mag hij één stap zetten. Als de teller een kind gezien heeft zegt deze bijvoorbeeld: Marc zit achter het gordijn. Wanneer Marc dan inderdaad achter het gordijn zit, is hij af. Na de beurt van de teller roept hij dat hij gaat tellen en hij begint te tellen met 9 tellen in de jungle. Nu moet ieder kind terug lopen naar de teller en deze opnieuw tikken. Dan gaat de teller verder met 8 tellen in de jungle, 7 tellen in de jungle, ... Als de tellerklaar is met tellen mag deze twee stappen zetten. Als de teller dan een kind gezien heeft zegt deze bijvoorbeeld: Liesje achter de tafel. Dan roept de teller weer ik ga tellen en zo gaat het dus verder.

 • Bij 10 tellen in de jungle mag de teller 01 stap doen.
 • Bij 09 tellen in de jungle mag de teller 02 stappen doen.
 • Bij 08 tellen in de jungle mag de teller 03 stappen doen.
 • Bij 07 tellen in de jungle mag de teller 04 stappen doen.
 • Bij 06 tellen in de jungle mag de teller 05 stappen doen.
 • Bij 05 tellen in de jungle mag de teller 06 stappen doen.
 • Bij 04 tellen in de jungle mag de teller 07 stappen doen.
 • Bij 03 tellen in de jungle mag de teller 08 stappen doen.
 • Bij 02 tellen in de jungle mag de teller 09 stappen doen.
 • Bij 01 tellen in de jungle mag de teller 10 stappen doen.

Natuurlijk begrijpen jullie ook wel dat dit een zeer intensief spel is. Hoe minder tellen je hebt hoe sneller je moet lopen.

Benodigd materiaal

Een grote locatie of ruimte vol met dingen om je achter te verstoppen

Tips

 • Je kunt op dit spel ook variaties doen bv.: bij de eerste 3 tellen mogen ze alleen stappen zetten.
 • Maar je kunt het ook spelen dat ze niet moeten komen tikken maar dat ze zich moeten gaan verstoppen en telkens als de teller opnieuw begint te tellen dat ze zich aan de andere kant van het lokaal of het plein moeten gaan verstoppen. Bij deze variatie is wel toezicht heel handig om te kijken of niemand vals speelt.

Veiligheid

Je moet wel kijken dat de kinderen zichzelf niet pijn doen aan de dingen, want door de hektiek van het rennen kan er sneller wat fout gaan.

Lees 4941 keer Laatst aangepast op zondag, 24 maart 2019 12:19
Log in om reacties te plaatsen

Mijn Scouting

Mijn Scouting-login vergeten of aanvragen