maandag, 14 mei 2018 00:51

Kimspel blindemannetje

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Laten zien dat er andere manieren zijn om dingen te herkennen behalve door ze te zien.

Beschrijving van de activiteit

Een kimspel is een verzamelnaam voor allerlei spellen waarbij je je zintuigen moet gebruiken. Het is vernoemd naar ene Kimball O'Hara, uit een boek van Joseph Rudyard Kipling. Deze Kimball, roepnaam Kim, werd opgeleid om spion te worden. Een onderdeel van z'n opleiding was observeren en onthouden. Er zijn veel spellen rondom dit verhaal en deze persoon te verzinnen. Afhankelijk van hoe moeilijk of makkelijk je het maakt, kan een kimspel gebruikt worden voor alle denkbare leeftijdsgroepen. Afzonderlijke kimspellen kunnen ook gebruikt worden als postenspel.

Bij dit KIM spelletje word je geblinddoekt terwijl je geblinddoekt bent moet je voorwerpen herkennen. Door de blinddoek kan je niet zien en zullen de voorwerpen dus herkent moeten worden door de voorwerpen af te tasten, te proeven (alleen als leiding het zegt)te ruiken en te luisteren. Het leukste is het spel als er verschillende voorwerpen zijn die het makkelijkst herkenbaar zijn door een bepaalde zintuig.

  • Proeven: Limonade
  • Voelen: Vork
  • Ruiken: Ui
  • Luisteren: Sambaballen

Benodigd materiaal

  • Een theedoek of das
  • Voorwerpen om te herkennen

Veiligheid

  • Voorwerpen die gevaarlijk zijn om vast te houden zonder te zien niet gebruiken. Met name messen, bijlen en dergelijke.
  • Let op dat er geen dingen gegeten worden die niet eetbaar zijn.
Lees 351 keer Laatst aangepast op woensdag, 31 oktober 2018 12:22
Log in om reacties te plaatsen

Mijn Scouting

Mijn Scouting-login vergeten of aanvragen

Activiteitengebied

Buitenleven

Duur

15-30 min30 min - 1 uur

Groepsgrootte

1-8 personen

Leeftijdsgroep

5-7 bevers7-11 welpen11-15 scouts15-18 explorers18-21 roverscoutskaderalle leeftijden

Locatie

Binnen