maandag, 31 augustus 2015 00:00

Hamlappen met ananas

Beoordeel dit item
(10 stemmen)

Naam activiteit

Koken: Hamlappen met ananas

Waarom / doel van de activiteit

De ananas komt oorspronkelijk uit Zuid-Amerika en werd al door de Inca's en Maya's verbouwd. Columbus heeft ze meegenomen na zijn reizen naar Zuid-Amerika naar Europa. Later zijn ze over de hele wereld bekend geworden. Zuid-Afrika is één van de grootste ananasproducenten ter wereld.

Beschrijving van de activiteit

Je snijdt de hamlappen in stukjes en je schilt de ananas. Zet daarna de hamlappen op met zout naar smaak, de ui en 200 ml. water. Je laat het vlees 30 tot 40 minuten zachtjes koken en gaar worden in de afgedekte pan. Giet de hamlappen af en bak de blokjes vlees in de pan rondom, licht goudbruin, in hete olie. Heb je dit gedaan bestrooi dan het gebakken vlees met cayennepeper en de gemengde specerijen. Rijg de blokjes vlees om en om met de stukjes ananas op satéstokjes.

Voorbereidingstijd 

30 tot 60 minuten

Benodigd materiaal

 • 1 kilo hamlappen in blokjes gesneden
 • zout
 • 2 uien in plakjes
 • 2 eetlepels plantaardige olie
 • 1 theelepel cayennepeper
 • 200 ml water
 • 1 theelepel gemengde specerijen
 • 1 kleine ananas geschild en in stukken gesneden
 • Braadpan met deksel
 • Satéstokjes
 • Maatbeker
 • Messen om ananas en vlees te snijden

Tips algemeen

 • Je kunt dit gerecht bijvoorbeeld eten met gele rijst en rozijnen
 • Je kunt in plaats van verse ananas ook gewoon ananas uit blik gebruiken
Lees 19857 keer Laatst aangepast op maandag, 12 december 2016 17:11
Log in om reacties te plaatsen

Mijn Scouting

Mijn Scouting-login vergeten of aanvragen

Activiteit

Veilig & Gezond

Duur

2 - 3 uur

Groepsgrootte

1-8 personen

Leeftijdsgroep

11-15 scouts15-18 explorers

Locatie

Rondom het clubhuis