maandag, 31 augustus 2015 02:00

Sleutelhanger knopen

Beoordeel dit item
(2 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Druk jezelf uit met iets wat je altijd bij je hebt; sleutelhangers.

Beschrijving van de activiteit

Neem een ring van de sleutelhanger. Maak hier het touw van ongeveer een meter aanvast en begin met knopen. Afhankelijk van de materiaalsoort van het gebruikte touw, kun je aan het einde er voor kiezen om de touwtjes aan elkaar te smelten. Hierdoor gaat de knoop er niet meer uit. Dit werkt alleen bij het 'echte' touw. Werk je met scoubidu touw dan kun je er een druppel hobbylijm op doen.

Veel gebruikte knopen voor sleutelhangers zijn:

Voorbereidingstijd

Touwtjes en ringen halen.

Benodigd materiaal

  • Sleutelringetjes
  • Touw
  • Aanstekers of hobbylijm

Tips

  • Maak een voorbeeld zodat je hebt ervaren waar de moeilijkheden liggen en om gelijk tot de verbeelding van de leden te spreken.
  • 'Echt' touw is meer Scouting in vergelijking met scoubidoutouw, maar soms wel lastiger te vinden. Sommige bouwmakten hebben niet al te dikke gekleurde touwtjes die je hier perfect voor kan gebruiken.
Lees 11266 keer Laatst aangepast op zondag, 28 oktober 2018 21:30
Log in om reacties te plaatsen

Mijn Scouting

Mijn Scouting-login vergeten of aanvragen

Activiteitengebied

ExpressieUitdagende Scoutingtechnieken

Duur

15-30 min

Groepsgrootte

8-15 personen

Leeftijdsgroep

11-15 scouts15-18 explorers

Locatie

Binnen