Print deze pagina
maandag, 31 augustus 2015 02:00

Klopt jouw zelfbeeld

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Vergelijk hoe jij jezelf ziet met respectvolle feedback van anderen en ontdek welke kwaliteiten zij in jou herkennen.

Beschrijving van de activiteit

Explorers onderzoeken het verschil tussen hun zelfbeeld en hun imago. Ze denken na over hun eigenschappen en ontdekken dat de mening van anderen waardevolle feedback kan geven, maar geen objectieve waarheid is.

Je zelfbeeld is de manier waarop je naar jezelf kijkt. Je imago is het beeld dat anderen van jou hebben. Met de Imagotest vergelijken explorers deze twee beelden.

Bespreek vooraf dat deelname vrijwillig is en dat niemand diens resultaten hoeft te delen. Laat explorers de test enkele dagen voor de opkomst invullen en minimaal vier mensen uitnodigen die hen goed kennen. Laat hen de uitnodiging rechtstreeks versturen en niet openbaar via sociale media delen.

Tijdens de opkomst bekijkt iedere explorer de resultaten voor zichzelf. Laat hen vervolgens deze vragen beantwoorden:

  • Welke eigenschappen herken je bij jezelf?
  • Waar komen jouw zelfbeeld en imago overeen?
  • Welke uitkomst verraste je?
  • Welke positieve eigenschap zien anderen sterker dan jijzelf?
  • Welke eigenschap wil je verder ontwikkelen?

Wie dat prettig vindt, bespreekt de inzichten met een andere explorer of een leidinggevende. Sluit gezamenlijk af met een algemeen gesprek over zelfbeeld en feedback, zonder persoonlijke scores te bespreken. Benadruk dat de uitslag bestaat uit persoonlijke indrukken en geen professionele beoordeling is.

Benodigd materiaal

  • Telefoons internet
  • Papier en pennen
  • Link naar de Imagotest

Veiligheid

  • Maak deelname vrijwillig en houd alle persoonlijke resultaten privĂ©.
  • De website verzamelt persoonsgegevens en deelnemers jonger dan zestien jaar hebben volgens de privacyvoorwaarden toestemming van een ouder of wettelijk vertegenwoordiger nodig.
  • Laat explorers alleen vertrouwde mensen uitnodigen en spreek af dat zij respectvol antwoorden.
  • Presenteer de uitslag als een verzameling meningen en niet als een objectieve test of diagnose.
  • Bied een rustig gesprek aan wanneer een explorer door de resultaten geraakt wordt.

Tips

  • Begin minimaal enkele dagen voor de opkomst, omdat er minstens vier reacties nodig zijn voordat de vergelijking beschikbaar is.
  • Gebruik eventueel een eigen formulier met uitsluitend positieve en neutrale eigenschappen wanneer je geen persoonsgegevens via een externe website wilt laten verwerken.
  • Sluit af met de kwaliteiten die explorers bij zichzelf hebben ontdekt.

Aanvullende informatie

Lees 4416 keer Laatst aangepast op donderdag, 23 juli 2026 13:40

Gerelateerde items (op tag)

Log in om reacties te plaatsen